forum.winiarzepodkarpacia.pl

Forum SWP

Ocena konkursowa win - 25.02.2012 r.

Dyskusje na temat aktualności ze strony głównej stowarzyszenia.

Ocena konkursowa win - 25.02.2012 r.

Postprzez Tadeusz » 4 lut 2012, o 09:48

Właściwie to nie wiem czy to szkolenie będzie na "sucho", czy "mokro". Jeśli na mokro, to jakieś wina trzeba będzie zorganizować. W wersji "suchej" szkolenie będzie pewnie krótsze od zakładanego. Natomiast na wieczór winiarski z przednimi zakąskami (jak jest napisane na str. głównej), też należałoby się jakoś wcześniej zmówić, że o winie już nie wspomnę, a i jakiś destylat pewnie by się znalazł na te mrozy. Chociaż ostatnio Roman dał mi do rozlania dobrą gorzałkę, ale konsumentów było jak na lekarstwo i lekarstwo zostało, bo było wina na tyle. Ciekaw jestem co o tym myślicie, stąd te publiczne rozważania.
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Re: Ocena konkursowa win - 25.02.2012 r.

Postprzez kaduk » 11 lut 2012, o 18:58

Szkolenie z oceny konkursowej win bez możliwości ćwiczebnej oceny (a takim było by na sucho) nie będzie zbyt atrakcyjne. Nie mam jeszcze swojego wina gronowego, mocniejsze trunki wytwarzam w zbyt małej ilościach ale nie chcę "wpadać na goły pysk" więc proszę o sugestie czym mogę się wkupić ;).
Pozdrawiam, Krzysztof Duk
kaduk

Postprzez Marek » 12 lut 2012, o 12:20

Powiedz mi Tadeusz czy jest sens brać wino, którego jedyną zaletą jest to, że jest ?
Oczywiście na ten wieczór winiarski.
Pozdrawiam Marek

" Si parva licet componere magnis " - jeśli godzi się rzeczy małe porównywać z wielkimi.
Marek

Postprzez Tadeusz » 12 lut 2012, o 13:02

Wiesz, sam nie wiem. Do tej pory wieczory winiarskie odbywały się po degustacjach i kiedy nie miałem jeszcze własnego wina, zawsze jakieś tam kupowałem w najbliższych sklepach, czyli niezbyt wyszukane. Win naszych winiarzy zostawało jednak na tyle, że nie było sensu tego wyciągać. Zabrakło wina jedynie po kolacji wigilijnej w 2010 r., ale to była inna polka, natomiast po degustacjach zostaje sporo wina do...... wylania. W zeszłym roku zlałem to wszystko i kolega zrobił mi destylat, w tym nie wiem bo nie pomagałem w sprzątaniu. Jednak jeśli ktoś ma jakieś wino kupione na "wojażach" i mu smakuje, to zawsze, moim zdaniem może przywieżć i pokazać. Napisałem - smakuje! Przecież nie wszyscy mają podobne upodobania. Moje "przypadkowe" różowe z ostatniej oceny mnie osobiście nie smakuje, ale podeszło niewiastom i to one mnie namówiły do zabrania tegoż, ale to była ocena. Mogłem zabrać jeszcze np. Leona czy Jutrzenkę, które są o niebo lepsze, ale nie byłoby wówczas tej całej historycznej otoczki, którą mam nadzieję - dość ciekawie przedstawiłem. :lol:
Ostatnio edytowano 15 lut 2012, o 09:21 przez Tadeusz, łącznie edytowano 1 raz
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Postprzez Mieszko » 14 lut 2012, o 22:05

Witam. Co do przygotowania do konkursu i oceny technicznej-szkoleniowej win. Najlepiej jak by było ich w sumie około 15 białych, czerwonych. Najlepiej różnej jakości. Oczywiście moga być same Grand Cru ;) Chodzi przecież o wyostrzenie naszych zmysłów i skalę porównawczą. Sam przywiozę wino trochę kontrowersyjne :twisted: ciekawy jestem jak go ocenicie. Dlatego kto pozostaje po Walnym na szkoleniu najlepiej jak zabierze ze sobą dwa wina jedno do oceny, drugie na wieczór winiarski i oczywiście coś na ząb, tylko prośba delikatnie bez przepychu ( oliweczka,serek, chlebek ) :roll: Jeżeli ktoś chce przenocować są wymówione pokoje w hotelu. Przy rezerwacji proszę powołać się na Nasze Stowarzyszenie. Tel. do recepcji 178701555. W razie pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam.
Mieszko

Postprzez Tadeusz » 15 lut 2012, o 09:19

Oczywiście popieram apel. Pokój już zarezerwowałem. Przywiozę swojski chleb, wino i coś jeszcze. :D
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Postprzez kaduk » 24 lut 2012, o 00:03

Z żalem zawiadamiam, że nie będę obecny.
Pozdrawiam, Krzysztof Duk
kaduk

Postprzez Tadeusz » 6 mar 2012, o 17:17

Walne zebranie SWP.
Walne zebranie członków SWP-004.jpg
Walne zebranie członków SWP-004.jpg (110.92 KiB) Przeglądane 4755 razy
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Postprzez Jerzy » 6 mar 2012, o 20:32

Tadeusz? przechodzisz teraz na kolarstwo? :roll:
Żelazo poznaje się w ogniu, człowieka przy winie!
Jerzy

Postprzez Tadeusz » 7 mar 2012, o 09:42

Tak, bo zastałem się w zimie jak ten przysłowiowy koń, o którego mnie zresztą ostatnio pytano. Jak wszyszcy wiemy koń od auta różni się tym, że auto jak stoi to nie pali, a koń pali czy jedzie czy stoi. Auto jak nawali to stoi, a koń jedzie nawet jak nawali. :lol:
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Powrót do Aktualności