forum.winiarzepodkarpacia.pl

Forum SWP

Walne

Dyskusje na temat aktualności ze strony głównej stowarzyszenia.

Re: Walne

Postprzez PawelL » 15 lut 2013, o 22:55

bogdan kasperek napisał(a):I nastała ciiiiiisza.

Naprawdę się dziwisz?
PawelL

Postprzez bogdan kasperek » 16 lut 2013, o 07:46

Nie Pawęłku, nie dziwię się.Ale diagnozy dlaczego tak jest , mamy na pewno różne.
Dziwię się za to, dlaczego ci wszyscy, którzy cały czas namawiają do jawności wypowiedzi, do przedstawiania różnych
( też innych ) poglądów , do aktywności na forum nabrali teraz wody w usta. Czyżby wypowiedziu tutaj mogą być tylko " jedynie słuszne "?
bogdan kasperek

Postprzez PawelL » 18 lut 2013, o 01:22

Cisza jak zwykle.
Niektórych pewnie zaskoczyła kampania wyborcza, przepraszam mailowa Bogdana i do tej pory nie mogą się otrząsnąć ;) . Innym chyba nie spodobała się wymiana zdań powyżej i nie powiem jakie łapanie za słówka. Mnie nie podobało się ani jedno ani drugie. Ale zabiorę w tym wątku głos jeszcze ten jeden raz, nie żeby cokolwiek narzucać, ale aby zmobilizować kandydatów do nowego zarządu do zabierania głosu.
Nie wiem czego oczekiwał Bogdan w tym temacie. Czy żeby ludzie wypowiadali się na temat swojej wizji dotyczącej przyszłości Stowarzyszenia, czy żeby krytykowali stary zarząd, a może żeby napisali kogo widzieliby w nowym zarządzie?
Uważam, że powinni tu zabrać głos ludzie, którzy chcą znaleźć się w nowym zarządzie i czy chcą czy nie chcą, powinni napisać jak chcą pracować w nowym zarządzie, w jakim kierunku widzieliby rozwój Stowarzyszenia, czego oczekują od nowych kolegów z zarządu, a czego od członków. Dla wyjaśnienia napiszę, że nie pcham się do zarządu, kompletnie nie mam i nie będę miał na to czasu. Chyba wszyscy musimy pracować więcej i dłużej, ja jednak obserwując sytuację, nie miałbym szans na uczciwe poświęcenie się jeszcze jednej działalności.
Nie wiem też wielu rzeczy:
W jakim kierunku powinno iść Stowarzyszenie?
Czy potrzebne nam są rewolucyjne zmiany?
Czy okrojenie liczby członków zarządu nie prowadzi w pewnym sensie do dyktatury, a stworzenie "biur" (starczy nam członków żeby obsadzić wszystkie?) nie ma na celu zdjęcia całej pracy z zarządu?
Czy powinniśmy być obecni (ze swoim winem) na każdej publicznej, także komercyjnej, imprezie z winem w nazwie?
Czego powinniśmy oczekiwać od władz województwa? Co powinniśmy dawać im w zamian?
Jaką część pracy Stowarzyszenia powinna dotyczyć wina i jego jakości, jaka polityki i szumu medialnego, a jaka rzeczywistej promocji winiarzy?
Jak zmobilizować winiarzy do stworzenia rzeczywistej, zwartej oferty (eno)turystycznej, jak tą ofertę wzbogacać i w jakie ramy prawne to ująć?

Jest jeszcze wiele pytań, inni mają pewnie lepsze.
To była moja logorea, ale może pojawią się rzeczowe wypowiedzi.
PawelL

Postprzez Tadeusz » 18 lut 2013, o 16:18

Paweł zadał ciekawe pytania i co? Cisza! Aż się boję o frekwencję na walnym. :(
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Postprzez Mieszko » 19 lut 2013, o 01:03

Witam. To co napisałem gdzieś wcieło :evil: . Sory ale dzisiaj nie chce mi się tego samego pisać.
Mieszko

Postprzez Mieszko » 19 lut 2013, o 10:50

Witam . Pozwolę sobie mimo sugestii Pawła ;)
PawelL napisał(a):Uważam, że powinni tu zabrać głos ludzie, którzy chcą znaleźć się w nowym zarządzie
na swoje uwagi i przemyslenia. Zaznaczam, że juz wcześniej mówiłem na zebraniach o rezygnacji z członkostwa w zarządzie, pracując oczywiście dalej na rzecz stowarzyszenia. Cała dyskusja na temat zmian w statucie, poprawy pracy zarządu jest jak najbardziej na miejscu. Nie ma co unosić się honorem. Wprowadzając poprawkę w statucie o aktywności członków chcemy również uregulować prawo do głosowania. Czy jest to słuszny zamiar zdecydujemy My czyli Walne. Czy to cos znieni czas pokaże. Jak wspomniał Paweł pytań jest wiele . Co do zwiekszenia lub zmniejszenia składu zarządu uważam ,że jego liczba jest wystarczajaca . Cele jakie chcemy osiągnąć mamy jasno napisane w naszym statucie: szkolenia, promocja, pozyskiwanie środków, zmiana prawa, pomoc. Zarząd ma nad tymi celami czuwać a do ich realizacji dobierać i motywować odpowiednie osoby. Przez trzy lata myślę że w dużej mierze się to udawało, mimo różnicy zdań. Zawsze można coś zmienić i poprawić dlatego trzeba o tym rozmawiać . Pamietajmy o tym, że coraz lepiej się znamy jesteśmy jak rodzina . Dlatego życzyłbym sobie i Wszystkim aby tak pozostało.
Mieszko

Postprzez marcinp » 19 lut 2013, o 13:48

[quote]Pamietajmy o tym, że coraz lepiej się znamy jesteśmy jak rodzina . Dlatego życzyłbym sobie i Wszystkim aby tak pozostało."
Święte słowa. Pozdrawiam
marcinp

Postprzez Grzegorz » 20 lut 2013, o 22:29

Mieszko napisał(a): Pamietajmy o tym, że coraz lepiej się znamy jesteśmy jak rodzina . Dlatego życzyłbym sobie i Wszystkim aby tak pozostało.
Też podoba mi się to zdanie. Wyraża trafnie moje i mam nadzieję, że wielu członków odczucia w stosunku do Stowarzyszenia.
Grzegorz

Postprzez Marek » 20 lut 2013, o 22:41

By się nie powtarzać dołączam się do zdania Marcina i Grzegorza
Pozdrawiam Marek

" Si parva licet componere magnis " - jeśli godzi się rzeczy małe porównywać z wielkimi.
Marek

Postprzez Tadeusz » 21 lut 2013, o 11:52

Cieszy mnie fakt, że tak się kochamy :) , ale do rzeczy Koleżanki i Koledzy! Do wyborów 3 dni i prawie nikt nie pisze czego by oczekiwał po nowej ekipie, co było dobre, a co należałoby zmienić czy poprawić. No bo jeśli wszystko było o.k., to jako członek starego zarządu mogę się tylko cieszyć.
Tadeusz Kruczek
www.wiarus.cal.pl
Tadeusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności