forum.winiarzepodkarpacia.pl

Forum SWP

Administracja Forum

Administracja Forum

Postprzez panther » 24 lut 2013, o 23:10

Drodzy,
Po trzech latach nadeszła taka pora, kiedy ze względu na obowiązki zawodowe i domowe, jestem zmuszony oddać w czyjeś ręce administrację tym forum (tak, jak kilka miesięcy temu "zdałem" administrację Stroną Główną).

Wszystkich zainteresowanych przejęciem tych obowiązków proszę o kontakt - nie później jednak niż do 15 marca - jeśli do tego terminu nie zgłosi się żaden chętny to przekażę wszystkie uprawnienia na ręce Marka.

Aby być fair wobec następcy - pracy przy forum nie jest dużo, ale jednak jest. Średnio, "na oko", około godziny tygodniowo. Z jednej strony regularnie dostaje się wiadomości typu "zapomniałem hasła", gdzie nieszczęśnik z niewiadomych powodów nie potrafi skorzystać z mechanizmów automatycznego przypominania (czasem dlatego, że nie pamięta ani loginu, ani hasła, ani adresu email... - mam kilku takich recydywistów ;) ), z drugiej nowi członkowie proszą o założenie konta (z niewiadomych powodów mają jakieś opory przed korzystaniem z formularza) i dostęp do zamkniętej częściej. Z trzeciej - codziennie forum atakowane jest przez boty, które tworzą fikcyjne konta, które trzeba na bieżąco usuwać. Należy też być przygotowanym na telefony o różnej porze dnia i nocy :) To akurat potrafi być miłym przerywnikiem w życiu codziennymi i mi akurat poprawiało humor...

Co do pomocy przy korzystaniu z samych mechanizmów forum - jak widać w tym wątku, raczej za dużo roboty nie ma i szczerze mówiąc może dwa razy w ciągu tych trzech lat ktoś zapytał mnie w jaki sposób osiągnąć pożądany efekt. Co prawda to trochę dziwne, bo gdyby np. Roman zapytał, to dowiedziałby się w jaki sposób posortować sobie wątki odwrotnie (Twoje konto->Ustawienia forum->Przeglądanie postów->Zmienić "Rosnąco" na "Malejąc", albo używać przycisku "zobacz ostatni post" - pokazywałem to wszystko na szkoleniu 2 lata temu) i dlaczego po pół godzinnym pisaniu posta serwer stwierdza, że coś jest nie tak i go wylogowywuje ;)
Raz zdarzyło mi się, że zostałem posądzony o to, że modyfikuję czyjeś treści (do tej pory nie usłyszałem "przepraszam", ale jak rozumiem, czasem komuś takie słowa ciężko przechodzą przez gardło - trudno). Bilans jest jednak dodatni - social media to działka, która potrafi dostarczyć bardzo wielu pozytywnych emocji i gdyby nie zaangażowanie w inną przestrzeń na pewno bym tej "fuchy" nie oddał :)

Zachęcam, zwłaszcza obecnych moderatorów!
Przemek Tarczyński

"Wino jest najpotężniejsze spośród napojów, najsmaczniejsze spośród lekarstw i najprzyjemniejsze spośród potraw."
panther
Administrator

Re: Administracja Forum

Postprzez Damian » 25 lut 2013, o 20:59

Przemek - wielkie dzięki za te 3 lata.
Mam świadomość, że praca z komputerem tylko pozornie jest lekka.
Dobra robota. Pozdrawiam
"Wejrzyj z nieba, zobacz i nawiedź tę winorośl"
Damian

Postprzez jacek » 25 lut 2013, o 23:37

Również i ja dołączam do podziękowań i przyznaję bez bicia jestem w tym gronie które nie korzystało z formularza rejestracyjnego "umilając" Ci życie. :oops:
Pozdrawiam.
jacek

Postprzez Marek » 1 mar 2013, o 22:06

Dołączam się i ja dziękując ci Przemku za te trzy lata poświęcone dla nas. Niech nasza wdzięczność będzie wyrazem szacunku dla twojej pracy.
Pozdrawiam Marek

" Si parva licet componere magnis " - jeśli godzi się rzeczy małe porównywać z wielkimi.
Marek

Powrót do Działanie forum